Jak se dostat do složek Private a Sys přímo v telefonu...

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Jak se dostat do složek Private a Sys přímo v telefonu...

Příspěvekod lukas26 v pát dub 06, 2007 6:30 pm

čistě náhodou jsem narazil na tenhle návod:
http://br.geocities.com/abilheteria/sysprivate.htm

kdo nechce číst a studovat, tak vám to popíšu, je to velmi jednoduché...

1. Menu -> Nástroje -> Spr. soub.
2. Volby -> Hledat -> zvolte paměťovou kartu (pro paměť telefonu mi to nefungovalo) -> napište název jedné z těchto dvou složek...chvilku bude hledat a potom hle, kde to sakra jsme :wink:

prej to nefunguje u všech telefonů, mě to jde...sice pouze na paměťovce, ale JDE!!! :)
lukas26
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: iPhone 4S 16GB

Příspěvekod sekac v sob dub 07, 2007 6:53 pm

na N73 to taky jde, není to žádná novinka. Ale nejlepší je používat jednoznačně X-Plore. Ten ukazuje rovnou vše. Private Resource Sys Systém , prostě vše. Akorát co je stále smutné, že s tím neumí telefon pracovat. Kdybych neměl PC a čtečku karty, tak jsem v prd*li :-) . Zvláště adresáře Private a Resource často upravuju
http://sek750i.wlist.cz/symbian/ ..něco málo více pro symbian 9.x ..tak sem si konečně pořídil N95 8GB :)
sekac
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8Gb + N97

Příspěvekod lukas26 v sob dub 07, 2007 7:34 pm

no a takhle se dostaneš přímo do těch adresářů a můžeš si tam upravit co chceš...teda spíš co to povolí...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sekac v sob dub 07, 2007 7:36 pm

ale ale.. To si viděl kde? Ty takto můžeš NA TELEFONU upravovat soubory a adresáře např v Private?? To pochybuju
http://sek750i.wlist.cz/symbian/ ..něco málo více pro symbian 9.x ..tak sem si konečně pořídil N95 8GB :)
sekac
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukas26 v sob dub 07, 2007 7:38 pm

a jaké soubory tam jako upravuješ?
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sekac v sob dub 07, 2007 7:57 pm

ty toho asi moc neděláš co? Nic ve zlým no. V resource se mění font písma, například. V private si zas najdu aplikaci, teda zbytek aplikace, která nejde v telefonu odstranit. Atd.atd.
sekac
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukas26 v sob dub 07, 2007 8:07 pm

tak fonty písem opravdu neupravuju, nemám to zapotřebí a na zbylé soubory odinstalovaných aplikací jsem se nikdy nesoustředil...
ale jinak tímhle způsobem co jsem popsal se jde do složky Private dostat a vymazat co chceš...právě jsem to zkusil...jo a přímo v telefonu...tak to první vyzkoušej, než to začneš odsuzovat...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sekac v sob dub 07, 2007 8:12 pm

hmmm, tohle jsem kdysi dávno zkoušel. Loni teda určitě. Já jen říkám jaké mám zkušenosti. Tak ti dám příklad. Instaluj si Agile 3.76 plus češtinu. Pak odinstaluj. Pak koukni do správce aplikací a co tam nevidís? Neznámý soubor sis který nejde ani smazat ani instalovat. To je ta čeština. Ta se musí smazat v private. To samé dělá jedna verze DivX playeru. Taky jde jen smazat v private. Normálně v aplikacích to nemás, proto si myslíš že to tam nemás. Prosím tě vím o čem mluvím
sekac
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukas26 v sob dub 07, 2007 8:17 pm

jestli si myslíš, že jsem debilní a nechápu o co ti jde, tak to se pleteš...zdá se mi, že mi chceš říct, že ani nevím co je to správce aplikací a že jenom koukám do složky aplikace, ale to se pleteš...
kdybys tohle zkusil, tak víš co vím já a to sice, že přes klasický správce souborů, který je přímo v telefonu, se lze dostat do složky Private nebo Resource nebo Sys a tam si vymazat co chceš...tak prosím tě, první to zkus a potom mi kdyžtak něco vysvětluj, jo?
díky...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sekac v sob dub 07, 2007 8:23 pm

ježíš já si nemyslím že si debil. Nemám důvod.... Možná se oba špatně chápem. Já tohle samozřejmě zkoušel, jak jsem psal. Ale když jsem zjistil že tam neudělám to co potřebuju, tak jsem to zkusil na PC ve čtečce a jde to. Možná jiné věci smazat jdou,ale to co já potřebuju ne.
sekac
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukas26 v sob dub 07, 2007 8:25 pm

hmm, tak fajn...co jsem zkoušel mazat tak mi šlo...
možná, když to bylo ve správci aplikací, tak to bral jako systémovou věc a nešlo to, těžko říct...
to jsme se teda vážně špatně pochopili...omlouvám se, ale připadalo mi to tak, jak jsem psal...
nic, jdu na pivo...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod sekac v sob dub 07, 2007 8:28 pm

tak si dej i jedno za mě, já musím bejt v práci sakra
sekac
Uživatel
Uživatel

Nefunguje

Příspěvekod Petr N73 v ned lis 25, 2007 7:43 pm

Tak prave tenhle postup me nefunguje, ale nevadi protoze pouzivam X-plore a skrz nej to jde bez problemu
Nokia N73, Music Edition+2GB MiniSD = 7699Kc+postovne :o)
Petr N73
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lukas26 v pon lis 26, 2007 1:53 am

se přes X-Plore dostaneš do složky Private??? haha...vtipálku...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod prokop v pon lis 26, 2007 6:59 am

Petr N73: že bys objevil způsob jak se dostat do /private? To je to co spousta zkušených 3rd symbianistů hledá dlouho. Ty máš asi na mysli prohlížení, ale hodně lidí by ocenilo možnost editace. To samé v resource. Podívej se třeba na C/resource kolik je tam soubourů po aplikacích které už dávno v telefonu nemáš a kolik zabírají místa. A i když to jsou nainstalované aplikace, je tam například plno souborů s jazyky aplikace které nepotřebuješ. Lidi se pak diví že se jim neustále zmenšuje paměť telefonu.
lukas26: koukám že ty občas taky ponocuješ, já jsem zcela výjimečně včera utahaný usnul už po půlnoci. Nesouvisí to nějak s moderátorstvím? :lol: ( necituj poslední příspěvek, přečti si praidla atd?)
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod racelando v pon lis 26, 2007 7:19 am

V tom resource je teda pekny bordel.6mb.Neda se to nejak procistit?Cele se to smazat asi nemuze?
racelando
Rippující Pařmen
Rippující Pařmen

Příspěvekod prokop v pon lis 26, 2007 7:38 am

ee, radil bych jen věci o kterých bezpečně víš k čemu patří. Jazykové soubory jsou ty s příponou resource nebo .r01 atd. Angličtina je myslím .r01, čeština snad .r24, ruština r16. Neví to někdo přesněji? Měl jsem to někde napsané, ale kdoví kde a jestli jsem to omylem nesmazal.
Já to jinak už moc neřeším, stejně formátuju dost často.
Jednou jsem tam měl dokonce přes 20MB, ale to bylo v začátcích kdy jsem se s 3rd seznamoval.
Naposledy upravil prokop dne pát dub 04, 2008 5:23 pm, celkově upraveno 1
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod racelando v pon lis 26, 2007 7:46 am

V tom pripade do toho radeji nebudu dlubat.ja jen myslel jestli to neni neco jako kos ze sou tam jen nepouzivane soubory.ale kdyz se pouzivaji tak to radsi nebudu promazavat.
racelando
Rippující Pařmen
Rippující Pařmen

Příspěvekod prokop v pon lis 26, 2007 8:06 am

Koukám že to tady teď my dva používáme skoro jako chat ve dvou threadech :D.
Bezpečně můžeš smazat soubory aplikací u kterých už z názvu víš že je v telefonu už nemáš a ty jazykové soubory které nepotřebuješ (někdy až bude čas zkusím smazat všechny u nainstalované aplikace, co to asi udělá?).
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod racelando v pon lis 26, 2007 8:10 am

JJ.Kdyby tam tech souboru ale nebylo 669 :lol:
racelando
Rippující Pařmen
Rippující Pařmen

Příspěvekod peskat v pon lis 26, 2007 9:47 am

Tak Private mi to nenaslo,ale Resource a Sys Systém to naslo.
Bohuzel mi stejne nesly odinstalovat soubory,ktere mi nejdou nainstalovat.Psalo mi to-nelze odstranit.
Chtelo by to,kdyby nejaka dobra duse vypsala,co znamenaji ty pripony u souboru ( mbm.,mif., r01.,r02.,r03.,RSC., ..... ). Clovek se pak boji neco mazat
peskat
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 v081.003

Příspěvekod prokop v pon lis 26, 2007 10:21 am

V nastavení x-plore (tlačítko nula) zaškrtni položku zobrazit systémové, ale ukáže ti jen složku private, nic víc. Těmi co nejdou odinstalovat myslíš ty co se ve správci aplikací ukazují jako nenainstalované ve formátu třeba "a9g005hk" a při vložení karty se je pokouší telefon nainstalovat ?

Budu se snažit dohledat ty jazykové soubory .rXX...Už před časem jsem chtěl založit topic ve kterém bychom se podělili o význam těch souborů, zkusíme to tady?
- .mbm je obrázkový formát podobně jako .png, .jpg, .bmp
- .rXX... jsou jazykové soubory daných aplikací
- .ini je inicializační soubor dané aplikace, někdy se dá jeho smazáním obejít trial. (odinstalovat aplikaci, pak i daný ini, nainstalovat aplikaci a nový trial je na světě)
- .dat mají podle mě víc vlastností, někdy se dá taky obejít trial (kdo má Operu Mobile, asi někdy mazal viger.dat nebo ve starším Symbianu ousr600.dat)
opravte mě pokud plácám kraviny, ať tady někoho nematu.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod peskat v pon lis 26, 2007 12:06 pm

Kód: Vybrat vše
Těmi co nejdou odinstalovat myslíš ty co se ve správci aplikací ukazují jako nenainstalované ve formátu třeba "a9g005hk" a při vložení karty se je pokouší telefon nainstalovat ?

Presne tak,nastesti tam mam jen 3: 0e4935e8.sis,a000150a.sis,a00a1bf1.sis.

Diky za vysvetlivky.
peskat
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52 v081.003

Příspěvekod lukas26 v pon lis 26, 2007 1:41 pm

prokop: u mě je to normální...já se teď probudil, protože jsem usl v 5 ráno :D má to co dočinění s tím, že jsem si přehodil režim na noční, i když v práci nemám směny, pracuju jak kdy, to je na dlouho...ale prostě chodím spát nejdřív tak ve 3 ráno...

sorry za OT...
lukas26
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod prokop v pon lis 26, 2007 2:33 pm

peskat: tak tohle smažeš jen přes kabel, nebo na to ve správci aplikací klikni, telefon se pokusí aplikaci nainstalovat - někdy se to i povede. Teď už aspoň znáš název aplikace , takže jí můžeš nainstalovat znova a po vyndání a novém vložení karty už tam nebude probíhat ten pokus o instalaci. Vím že je to jen taková berlička, ale někomu se to může hodit. Já mám všechny aplikace na všech kartách, takže mě to moc neotravuje. Problém je s tím, že pořád něco na hlavní kartě instaluju a odinstalovávám takže občas musím přece jen promazávat přes kabel.
lukas26: to já zas vím na vlastní kůži co je to insomnie. Nikomu to nepřeju, i když aspoň nějaká pozitiva to má...
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob pro 01, 2007 10:20 pm

To lukas26: díky moc člověče. Už delší dobu se mi v telefonu hromadí témata, který bych rád smazal, ale nějakou záhadou nejsou ve správci aplikací. Mně bylo jasný, že to někde musí bejt, ale nevěděl sem kde. A jak vůl sem to hledal v y-browseru až sem to patřičně na*ranej vzdal. Teď koukám na ten tvůj návod, kolečko v hlavě zapadlo kam má a sláva...témata jsou pryč, konečně. Takže díky moc :D
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Na N95 se nedostanu do slozky Private

Příspěvekod Neasy v sob úno 09, 2008 2:53 pm

Zdarec na me Nokii N95 se nedostanu prez tento navod do slozky Private ... Me ji to nenajde .... Potrebuji to kuli hre Creatures of the Deep kdtera je v tematu Symbian a Java hry v N-Gage..... Tam se pry da udelat z trialu full ze vymazu 2 veci ale tyj sou v slozce Private tak prosim poradte nekdo strucny navod ktery bych pochopil...moc se vtomhle neorientuju :cry: :oops: Prej musím otevrit prez usb ten prohlizec prez Velkokapacitni pamet nebo jak a to vubec nevím jak .... Diky za odpoved... 8)
Neasy
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v sob úno 09, 2008 3:34 pm

Nainstaluj Nokia PC Suite, spoj telefon s počítačem (Windows), na displeji telefonu se objeví nabídka - zvol velkokapacitní paměť a telefon máš jako další disk který můžeš prohlížet a editovat. Ještě bys měl mít v PC povolené zobrazování skrytých složek a souborů.
Doufám že jsem to napsal dobře, už dlouho jsem t nepoužil.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Slava :-)

Příspěvekod Neasy v sob úno 09, 2008 8:25 pm

Uz mi to slape jak ma... Btw na Nokii N95 to neni jako velkokapacitni ... ale jako Prenos dat myslim :D dik... Udelal jsem to podle Gedra ... Nehledal to prez vyhledavac ale napsal sem nahore G:\Private a naslo to ... Nepiste to tam je to nekde jinak :)
Neasy
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob úno 16, 2008 12:27 pm

Tak já se fakt půjdo oběsit. Normálně mi to jde, ještě před týdnem to šlo, když jsem tam dával Hooked on a mazal jsem si to pitomý omezení. Dneska, na stejným telefonu, se stejným firmwarem se tam už nedostanu. Prostě to z ničeho nic nejde, zkoušel sem malý i velký písmena, zkracovat prostě všechno. Se asi telefon rozhod, že sem tam byl dostkrát a už mě tam nepustí. Někdy zůstávám němě stát :shock:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Další

Zpět na Tipy & Triky & Poradna